Masaż


Masaż wschodni to połączenie akupresury (uciskanie wybranych punktów na ciele) z innymi technikami masażu. Poprzez odpowiednie stymulowanie skóry i receptorów nerwowych leczy związane z nimi nawet odległe narządy wewnętrzne. Choroba żołądka czy serca może powodować napięcia i bóle w odpowiadających im miejscach na plecach. Odblokowanie przepływu energii w tych punktach powoduje przywrócenie równowagi organizmu i zdrowienie.
Zabieg usuwa bóle mięśniowe, przyśpiesza przemianę materii, poprawia krążenie krwi, dotlenia, oczyszcza organizm ze szkodliwych substancji, likwiduje zakwasy. Stosuje się też masaż leczniczy kręgosłupa, głowy, karku, wzmacniające kręgosłup.

Akupresura to pradawna, chińska metoda masażu (stosowana w lecznictwie), podobna do akupunktury, która stanowi cenne uzupełnienie medycyny konwencjonalnej. Jest to ucisk poszczególnych punktów ciała zwanych receptorami. Receptory, to unerwione miejsca, odpowiadające konkretnym organom występującym we wnętrzu człowieka. Masaż tych punktów polepsza ich ukrwienie, a co za tym idzie, ukrwienie związanych z nimi narządów. Odpowiednio wykonana akupresura przywraca zdrowie, poprawia samopoczucie oraz dodaje organizmowi energii, nie powodując przy tym żadnych skutków ubocznych.

Dla kogo jest przeznaczony tego rodzaju zabiegi?

Zabieg przynosi ulgę osobom, które doświadczają różnego rodzaju bólu: zaczynając od bólu głowy (także migrena), pleców, bólów reumatycznych i nerwobólów oraz bólów mięśniowych. Akupresura bardzo dobrze sprawdza się w leczeniu zaburzenia snu, zaburzeniach rytmu serca, zawrotów głowy i przewlekłych stanów nerwicowych. Akupresura leczy także choroby jelit, niestrawności, różnego rodzaju stany zapalne w organizmie, jest pomocna przy kaszlu, katarze siennym, zapaleniu zatok i gardła

Zabiegi najczęściej wykonywane masaże w naszym gabinecie:

  • całego ciała
  • limfatyczny
  • przeciwbólowy
  • głowy, kręgosłupa, nóg, stóp
  • ogniem: oczyszczanie aury, czakry (odblokowanie)

 

 

 

 

Facebook