MASAŻ CHIŃSKI TUI NA


Masaż Tui Na (chin. pchnij, ciągnij) jest to zabieg leczniczy wywodzący się z tradycyjnej medycyny chińskiej. Często stosowany jest w połączeniu z akupunkturą, moxą, bańkami i qigong’iem. Polega on na przekazaniu energii Qi z zewnątrz do wnętrza ciała pacjenta oraz pobudzeniu przepływu Qi i krwi w organizmie. Poprzez uciskanie określonych punktów akupunktury, rozcieranie przyczepów mięśniowych czy odciąganie mięśni od tkanki kostnej, energia zostaje wtłoczona do meridianu, mięśnia lub osłabionego narządu, rozpraszając zastój i przywracając swobodny jej przepływ..

Zrównoważ przepływ energii Qi w Twoim organizmie

Według tradycyjnej medycyny chińskiej ciało ludzkie jest dynamicznym układem energetycznym, w którym krąży energia życiowa – Qi. Siła życiowa Qi otacza nas zewsząd, znajdując się w powietrzu, w ziemi, w wodzie oraz przejawia się w postaci: emocji, tkanek, krwi, narządów, roślin, kwiatów oraz zwierząt. Qi swobodnie przepływa w ludzkim ciele kanałami energetycznymi zwanymi meridianami, pobudzając cyrkulację krwi i pobudzając do rozwoju każdą komórkę naszego ciała. W momencie, gdy Qi zostaje w którymś miejscu zablokowana, równowaga organizmu zostaje zakłócona i powstaje ból oraz choroba. 
Korzyści płynące z masażu chińskiego Tui Na

Tradycyjna medycyna chińska opiera się na założeniu, że nawet drobne choroby kręgosłupa mają wpływ na stan całego organizmu i wszystkich narządów wewnętrznych. Stąd większość zabiegów terapeutycznych jest skoncentrowana w dużej mierze na kręgosłupie. I tak odpowiedni masaż okolicy szyjnej kręgosłupa będzie wpływał na stan oczu czy tarczycy, masaż odcinka piersiowego na pracę wątroby, a masaż odcinka lędźwiowego na sprawność stawów kolanowych. Ten starożytny chiński sposób leczenia w szybkim czasie koryguje nieprawidłowości kręgosłupa, przywracając narządy wewnętrzne do fizjologicznej równowagi. 

Facebook